Nejčastější otázky klientů

Proč nabízet svoji nemovitost přes realitní kancelář?

Realitní kancelář má mnohem větší možnosti inzerce nemovitosti a tím pádem také nalezení případného zájemce. Inzerujeme na speciálních internetových realitních serverech, kam běžný občan nemá vůbec přístup (nebo je tento přístup značně finančně náročný). Jako běžný občan nemáte takové možnosti a mnohdy ani zkušenosti na trhu nemovitostí. A proč marnit svůj čas i peníze, když to může udělat realitní kancelář za Vás. A ještě Vás to nemusí nic stát.

Je lepší si vybrat menší nebo větší realitní kancelář?

Ani tak nezáleží na velikosti realitní kanceláře a ani bombastická reklama vždy nezaručuje bombastické úspěchy. Především záleží na kvalitě poskytovaných služeb, osobním přístupu k zakázce a doporučení Vašich přátel.

Platí se nějaké peníze předem?

Naše realitní kancelář si neúčtuje nikdy žádné peníze ani poplatky předem. Provize jsou splatné až při dokončení obchodního případu.

Kolik mě to bude stát?

V případě prodeje nemovitosti se provize pohybuje od 2% do 6% z prodejní ceny nemovitosti.

Protože služby naší kanceláře jsou pro prodávající (majitele nemovitosti) poskytovány b e z p l a t n ě (nabízející klient nehradí žádnou provizi ani poplatek), připočteme k Vámi požadované ceně za nemovitost naši provizi a za tuto celkovou cenu pak Vaši nemovitost nabízíme potenciálním zájemcům o koupi.

Běžná provize v případě pronájmu nemovitosti je ve výši jednoho měsíčního nájmu. Provizi hradí nový nájemník (zájemce o pronájem).

Je lepší nabízet svoji nemovitost pomocí jedné či více realitních kanceláří?

Vždy je lepší zadat prodej nebo pronájem své nemovitosti pouze jedné realitní kanceláři a to té, kterou si nejdříve pečlivě vyberete. Pokud takto zadáte svoji nemovitost pouze jedné kanceláři, nejen že tato kancelář má větší možnosti inzerce výhradně zadané nemovitosti, ale především realitní kancelář věnuje výhradně zadaným zakázkám větší pozornost oproti ostatním (těm nevýhradně zadaným).

Co když se nemovitost neprodá či nepronajme? Platím nějaké poplatky?

Ne!

Spolupracujeme s Vámi až do doby realizace obchodu na své náklady a riziko. A v případě, že prodej Vaší nemovitosti není zakončen úspěchem, neseme náklady sami.

Co znamená výhradní (exklusivní) a nevýhradní (neexklusivní) smlouva?

Výhradní (exklusivní) smlouva znamená to, že si realitní kancelář vyhrazuje právo nabízet Vaši nemovitost sama jako jediná kancelář na trhu a celý obchod také zrealizovat. Ani vy jako majitel ve většině případů nemovitost sám nenabízíte.

Nevýhradní (neexklusivní) smlouva dovoluje majiteli nabídnout nemovitost do více realitních kanceláří.

Je lepší uzavřít s realitní kanceláří výhradní (exklusivní) nebo nevýhradní (neexklusivní) smlouvu?

Doporučujeme uzavírat výhradní smlouvu a to z několika důvodů: Výhradní zakázky mají v naší kanceláři vždy přednost před ostatními a věnujeme jim větší pozornost. Prezentace výhradní zakázky na internetu je vždy výraznější a přehlednější. Pokud majitel uzavře nevýhradní smlouvu a nemovitost nabízí více realitních kanceláří, výsledný efekt pro konečného zájemce je spíše odrazující, protože každá realitní kancelář má jiné podmínky a jiné provize, tudíž zájemce pak vidí stejnou nabídku za různé ceny a s různými informacemi, a prodejnosti Vaší nemovitosti to nepřidá, spíše naopak.

Spolupracujeme

Advokátní služby se zaměřením na bytové, obchodní a občanské právo
JUDr. Zuzana Malaníková, Příkop 27/2a, 60200,Brno, Zábrdovice

Soudní znalec specializace odhady nemovitostí
Ing. Miloslava Bartušková, Jiránkova 479/54, 61800, Brno, Černovice

Inženýrské služby - štítky PENB
Ing. Jirsík Libor, Sadová 569, Modřice


Banky & spořitelny